• Rodzaj:
 • Gatunek:
 • Czas trwania:
 • Trener:

Joga jako doskonały pomysł na relaks i oderwanie myśli od problemów życia codziennego

Joga jako doskonały pomysł na relaks i oderwanie myśli od problemów życia codziennego.

Dzisiejsza rzeczywistość obfituje w sytuacje stresogenne. Wiele elementów ma niekorzystny wpływ na zdrowie  fizyczne i psychiczne np. nadmiar obowiązków, życie w biegu, rywalizacja w wielu dziedzinach, obciążenia finansowe, odpowiedzialność zawodowa. Doba wydaje się za krótka na realizację wszystkich zadań i planów, a wszelkie opóźnienia i zaniedbania potęgują stres i wpędzają w poczucie winy.

Wobec tak wielu zobowiązań trudno jest wygospodarować czas wolny i poświęcić go tylko sobie – na relaks, sport, przyjemności.  Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z tego, że człowiek zmęczony, wypalony i zniechęcony nie jest ani wydajnym pracownikiem, ani miłym członkiem rodziny. Stan zdrowia decyduje o funkcjonowaniu w społeczeństwie, warto więc zadbać o formę.

Zawsze możesz coś zrobić i zmienić, aby móc w pełni cieszyć się życiem i z uśmiechem wypełniać obowiązki zawodowe i rodzinne. Tylko Ty możesz wprowadzić zmiany, które pozwolą na równowagę między Tobą, a światem zewnętrznym. Wiele zaburzonych relacji w miejscu pracy i życiu rodzinnym bierze się z przepracowania i zmęczenia. Brak relaksu oraz różnego rodzaju dolegliwości fizyczne wywołują nerwowość i brak cierpliwości w kontaktach międzyludzkich.

Sposób na świadomy relaks – Joga!

Podjęcie decyzji, że czas na zmiany to już połowa sukcesu. Nic tak bowiem nie blokuje jak trwanie w złudnym przekonaniu, że nic się nie da zrobić.

Joga to trening prowadzący do równowagi ciało – umysł. Łączy w sobie elementy ćwiczeń fizycznych z medytacją i prawidłowym oddechem. Podczas sesji jogi skupiasz się na teraźniejszych odczuciach, a Twoja uwaga odsunięta jest od codziennych zmartwień i problemów.

Praktykowanie jogi przynosi korzyści na wielu płaszczyznach: poprawia sprawność fizyczną i wpływa na polepszenie samopoczucia poprzez budowanie świadomości swojego ciała i zadowolenie, że robisz coś dla siebie.

Jakie korzyści daje uprawianie jogi?

Pozycje jogi – asany – wpływają na rozwój fizyczny i psychiczny. Główne zalety płynące z uprawiania jogi to:

 • poprawa wydolności organizmu i kondycji, zwiększona elastyczność i gibkość ciała
 • świadome kontrolowanie oddechu –  jego prawidłowy rytm wpływa na właściwe wykonywanie asan
 • redukcja stresu
 • poprawa procesów trawiennych
 • prawidłowy oddech pozwala na uspokojenie i wyciszenie psychiczne, co daje poczucie relaksu.

Joga przyniesie korzyści w każdym wieku, odpowiednio dobrane asany pozwolą na trening zarówno dziecku, jak i starszej osobie.

Joga – od czego zacząć?

Pierwsze kroki dobrze jest stawiać pod okiem doświadczonego instruktora, ten sposób pozwala na naukę właściwego wykonywania poszczególnych pozycji, co w przyszłości wykluczy powielanie błędów. Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń może spowodować bóle mięśniowe i zmęczenie, a to przełoży się na zniechęcenie do tego rodzaju aktywności. Joga często praktykowana jest w domowym zaciszu i chociaż dobrze jest zacząć od treningu z wykwalifikowaną osobą, to ten sposób sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych – czyli tych, którzy ćwiczą regularnie od dłuższego czasu.

Uprawianie jogi można jednak rozpocząć od kontaktu z profesjonalną trenerką naszego studia trenerki Yoga Beat Studio  ,która pomoże Ci ustalić plan treningowy i postawić pierwsze kroki. Nasze instruktorki to w pełni kompetentne i przemiłe osoby, przy ich pomocy być może odkryjesz swoją pasję, a świat jogi stanie przed Tobą otworem. Do wyboru masz wiele rodzajów treningów  Dołącz do Studio

Śmiało korzystaj jednak również z naszej oferty treningów online

Nie zwlekaj i już dzisiaj skontaktuj się z nami. Przedłużający się stres wyniszcza organizm, a dyskomfort fizyczny i psychiczny obniża jakość życia i wpływa na pogorszenie kontaktów z otoczeniem.

Relaksujące asany na odprężenie

Joga nie wyeliminuje problemów z Twojego życia, ale da fizyczną siłę i psychiczną odporność do walki z nimi .

Asany do zmniejszania skutków stresu:

 • Sukhasana – prosta siedząca pozycja ze skrzyżowanymi nogami
 • Balasana – Pozycja Dziecka
 • Pozycja kota (Marjaryasana)  i krowy (Bitilasana)
 • Uttana Shishosana – Pozycja rozciągającego się szczeniaka
 • Savasana – Pozycja Trupa

Wszystkie te asany są nieskomplikowane, z łatwością wykona je osoba początkująca. Oprócz redukcji stresu dają fizyczne korzyści – obniżają ciśnienie, zwalniają pracę serca, łagodzą ból.  ZAPRASZAMY.

PS

Być może rozpoczęcie przez Ciebie  przygody z jogą zainspiruje kogoś z Twojego najbliższego otoczenia? Wyobraź sobie, jak miło byłoby ćwiczyć i jednocześnie zrelaksować się wspólnie z bliską osobą  przy cichutko grającej ulubionej muzyce i zapachu kadzidełek…

Poprzedni post

Jak rozpocząć przygodę z medytacją?

Następny

Wpływ stresu na ciało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę