• Rodzaj:
 • Gatunek:
 • Czas trwania:
 • Trener:

Joga pozycje – które warto znać i praktykować?

 Joga pozycje – które warto znać i praktykować.

Joga to bez wątpienia rodzaj aktywności, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego! Regularna praktyka nie tylko wzmacnia ciało, ale także wpływa pozytywnie na równowagę psychiczną. Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z taką formą aktywności, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Joga pozycje – podpowiadamy, które z nich warto poznać i regularnie praktykować.

Joga pozycje dla początkujących

Pozycje dla początkujących nie wymagają dużego trudu, natomiast tak jak wszystkie ćwiczenia – można wykonać je lepiej lub gorzej. Z biegiem praktyki Twoja technika na skutek coraz lepszego rozciągnięcia ciała będzie się polepszać, a Ty z każdą kolejną sesją poczujesz się w danej asanie bardziej komfortowo.

Na początku swojej praktyki spotkasz się z pozycjami takimi jak: 

 • Dziecko (Balasana)
  Jest to pozycja pozwalają na zrelaksowanie się fizycznie i emocjonalnie. Pozwala na wzmocnienie kręgosłupa, ud i kostek, a także rozciągnięcie klatki piersiowej oraz ramion. Jest to jedna z ulubionych pozycji relaksacyjnych dla osób praktykujących jogę.

 • Psa z głową do dółu (Adho-mukha-śvanasana)
  Pozycja będąca podstawą praktyki jogi.. Pozwala na wzmocnienie pleców, ramion, a także rozciągnięcie tylnej taśmy mięśni nóg, szczególnie łydek. Początkowo pozycja może wydawać się trudna z uwagi na głowę skierowaną do dołu i napięcie mięśni, ale stanie się z czasem przyjemna i otworzy drzwi do eksplorowania wielu jogowych sekwencji.

 • Pozycja nieboszczyka (Savasana)
  Zwieńczenie praktyki jogi, czyli pozycja pojawiająca się bardzo często na zakończenie sesji. Skupia się na całkowitym rozluźnieniu ciała w pozycji leżącej i świadomym relaksie. W początkowej fazie naszej przygody z jogą, gdy przychodzimy pełni napięć i stresu, może stanowić mentalne wyzwanie.

Joga pozycje, które wymagają więcej uwagi

Zbiór wszystkich pozycji jogowych jest ogromny, jednak dość szybko zaczniesz poznawać kolejne asany… mamy dla Ciebie w tym artykule kolejne trio – nieco trudniejsze, mogące postawić Ci początkowo wyzwanie, ale szybko zobaczysz jak zmienia się Twoje ciało, pozycje stają się coraz łatwiejsze w wykonaniu, a samopoczucie polepsza się

 • Deska (Kumbhakasana)
  Ta pozycja znana jest nie tylko z jogi, ale również z wielu innych treningów fizycznych. Jej prawidłowe wykonanie wymaga zaangażowania mięśni tułowia, nóg, ramion, a także głębokich mięśni stabilizujących. To wstęp do budowania Twojego zewnętrznego i wewnętrznego balansu.

 • Drzewo (Vrksasana)
  Asana wspomagająca pracę nad prawidłową postawą ciała. Da bodziec dla ciała, by utrzymać wyprostowaną, aktywnie napiętą sylwetkę. Wpływa na wzmocnienie kręgosłupa, ud, łydek i kostek.

 • Kobra (Bhujangasana)
  Pozycja bazująca na wygięciu się w tył w pozycji leżącej na brzuchu. Skutecznie pomaga w zwiększeniu elastyczności kręgosłupa oraz we wzmocnieniu poszczególnych mięśni naszych pleców.

Jak rozpocząć praktykę jogi?

Znasz już pierwszych sześć pozycji jogowych, ale co innego przeczytać o nich, a co innego je praktykować… Jak to zrobić? Jak połączyć je w przyjemne i skuteczne flow? Zapraszamy Cię na zajęcia jogi stacjonarnie w Warszawie do Yoga Beat Studio lub na praktyki online na Beat Studio . Krok po kroku poprowadzimy Cię przez rozpoczęcie przygody z jogą. Zarówno stacjonarnie, jak i online, znajdziesz szeroki wybór propozycji jogi – od tej dla początkujących przez bardziej zaawansowane formy, od jogi która Cię zrelaksuje przez sesje które zmęczą Twoje ciało i zapewnią porządną dawkę endorfin. 

Czas na eksplorowanie jogowego świata z nami.

Poprzedni post

Jak praktykować jogę w domu?

Następny

Focus a joga – co daje skupienie się na swoich celach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę